Aklınıza takılabilecek konular:

1Nedir ?
COPH Therapy, problemlere bütüncül olarak yaklaşan bir tedavi konseptidir. Konsept, insan vücudundaki bir problemin vücudun diğer parçalarındaki başka problemlerle ilişkide olduğu ve tedavide de klasik yaklaşımın tam tersi olarak bütüncül bir yaklaşım sergilenmesi gerektiği anafikrini taşır.Konseptteki tedavi teknikleri insan vücudu fizyolojisi ile örtüşecek şekilde planlanmış bir tedavinin parçalarıdır. Konsept dahilinde yer alan manuel terapi teknikleri, visceral osteopati teknikleri, craniosacral osteopati teknikleri, refleks terapi yöntemleri, NLP, trans ve bioenerji teknikleri ile kinezyolojik bantlama teknikleri bölgelere göre en çok kullanılan ve en etkili yöntemlerden derlenmiştir.
2Bu eğitimi alınca ne olursunuz ?
Bu eğitimi bitirince, hastalarınıza bütüncül yaklaşımla tedavi veren, vücuttaki problemleri farklı bir açıdan algılayıp klasik yaklaşımın dışında, fizyolojik bir iyileştirmeye aracı olan birer uygulayıcı olursunuz. Hastalarınızı detaylı bir şekilde muayeneden geçirip, bulgıuar doğrultusunda gerekli manuel terapi, visceral osteopati, craniosacral palpasyon ve mobilizasyon, refleks terapi, NLP, trans ve kinezyolojik bantlama tekniklerinden en uygun olanlarını hastanıza uygulayabilecek kapasiteye gelirsiniz. İsterseniz alacağınız bioenerji inisiasyonuyla hastalarınıza bu açıdan da bir şifalandırma sağlayabilirsiniz. Yani alışılageldik yaklaşımın dışında hastalarınızın problemlerindeki ÖZ’e iner, bu özü ortadan kaldırırsınız. Dolayıısıyla fizyolojik ve çok yönlü, kalıcı bir tedavi verebilirsiniz.
3Bu eğitimi alınca ne olmazsınız ?
Bu eğitimi alınca manuel terapist, osteopat, craniosacral terapisti ya da hipnoterapist olmazsınız. Çünkü bu eğitim en etkili ve en çok kullanılan teknikleri içerir, konseptlerin bütün bilgisini içermez. Ancak isteğe bağlı bioenerji modülüne katılırsanız bioenerji uygulayıcısı olursunuz.
4Eğitime kimler katılabilir ?
Eğitime fizik tedavi ve rehabilitasyon öğrencileri ile fizyoterapistler ve hekimler katılabilir.
5Konseptin modülleri nelerdir ?
Modül 1: Uygulamalı fizyoloji - İç organ anatomisi, fizyolojisi ve palpasyonları - Manuel terapi konseptleri Modül 2: Refleks terapi yöntemleri - Uygulamalı kinezyoloji Modül 3: Craniosacral palpasyon ve mobilizasyon - NLP - Trans teknikleri Modül 4: Üst ekstremite Modül 5: Alt ekstremite Modül 6: Aksial iskelet - Temporomandibuler eklem İsteğe bağlı Modül 7: Bioenerji inisiasyonu - Bireysel şifa çalışması İsteğe bağlı Modül 8: Kinezyolojik bantlama Modül 4 - 5 - 6’ya katılabilmek için Modül 1 - 2 - 3 alınmak zorundadır.

İletişime Geçin!